zapatillas de moda Adidas Originals Adidas Yeezy nike air force polos lacoste Adidas Stan Smith Zapatos nike Adidas Gazelle pulseras pandora zapatillas converse ropa hollister Zapatillas puma zapatos jordan nike shox nike air max mujer joyas tiffany nike huarache polo ralph lauren Zapatillas adidas air max zapatos louis vuitton Adidas Superstar Zapatos adidas
  • ANKARA 5. TÜKETİCİ MAHKEMESİ’ NİN VERMİŞ OLDUĞU 10/12/2019 TARİHLİ KARARDA;

  • FOTOĞRAFÇI ESNAFININ DİKKATİNE!... 6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNUNA GÖRE..

  • NEGATİF (DİJİTAL) ve CD ler HAKKINDA KARAR

  • YARGITAY'DAN EMSAL KARAR! İZİNSİZ FOTOĞRAFA HAPİS CEZASI...

  • ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI ALPER TAŞDELEN ANKARA FOTOĞRAFÇILAR ODASI YÖNETİMİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

  • YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR, ANKARA FOTOĞRAFÇILAR ODASI BAŞKANI VE BAŞKAN VEKİLİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

  • ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI ENVER DEMİREL, ANKARA FOTOĞRAFÇILAR ODASI BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

  • SİNCAN BELEDİYE BAŞKANI MURAT ERCAN ANKARA FOTOĞRAFÇILAR ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

  • DENKLİK YOLUYLA KALFALIK BELGESİ VE USTALIK BELGESİ ŞARTLAR

  • ÜLKELER İÇİN FOTOĞRAF ÖLÇÜLERİ

BAŞKAN'IN MESAJI


Sayın üyelerimiz ve meslektaşlarımız;

Yönetim kurulu olarak göreve başladığımız 2014 yılından bugüne 5362 sayılı teşkilat kanunumuzun odamız yönetim kuruluna tanıdığı yetkiler ve sorumluluklar doğrultusunda faaliyetlerimizi devam ettirilmiştir...

Değerli meslektaşlarım; Odamız siz sayın üyelerimize yakışır bir şekilde düzenlenmiş ve mesai saatleri içersinde odamıza gelen üyelerimiz karşılarında muhakkak bir muhatap bulmuş ve işlemleri takibinde kendilerine yardımcı olunmuştur.

Faaliyette olan web sayfamızın yeni yüzünü faaliyete geçirmiş, sadece fotoğrafçı esnafının değil tüm esnafları kapsayan bilgi ve basında çıkan haberleri Web sayfamız ve diğer sosyal paylaşım siteleri kanalıyla daha çabuk haberleşme olanağı bulmuş ve üst birliğimiz (ANKESOB) tarafından yapılan duyuruları ve genelgeleri anında sizlerle paylaşılmıştır.

Telefonla, e-posta ile ve odamıza ait cep telefonuna günün her saatinde üyelerimizden ve tüketicilerden gelen şikâyetler ve danışmalar anında cevaplanmış ve gerekli yerlerle temasa geçilerek sorunlara çözüm bulunmuştur. 

Esnafımızın yaşam standardını yükseltmek, karşılaştıkları sorunları ortadan kaldırmak amacıyla, hizmetlerimizde katılımcı bir anlayış sergilemiş ve Odamıza ve Ticaret odasına kayıtlı fotoğrafçı esnaf toplantıları ve fotoğrafçı esnaf ziyaretleriyle sorunları birinci ağızdan dinleyerek ortak çözüm yolları konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunulmuş ve bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz fotoğrafçı esnafının adına yakışır, katkı sağlayacak önemli fikir alış verişi gerçekleştirilmiştir.

Başta Ankara Fotoğrafçılar Odası Üyeleri üzere Türkiye’deki tüm fotoğrafçı esnafının yaşadığı en büyük zorluklardan biri olan  kayıt dışı çalışan korsan fotoğrafçılar ve fotokabinlerdir. Fotoğrafçılar Odası Başkanlarıyla Ankara’da İzmir’de İstanbul’da, Bursa’da, Adana’da, Antalya’da ve Mersin’de bir araya gelerek fotoğrafçı esnafının yeni kimlik kartlarında kullanılacak olan fotoğraflar, Kamu kurum ve kuruluşlara konan Fotokabin ve korsan fotoğrafçılarla ilgili sıkıntılarını üzerine görüşmeler yapılmış ve bu sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclis’e taşıyarak Mecliste grupları bulunan tüm parti grup başkan vekilleriyle görüşmeler yapılarak kendilerine sorunlarımızın yazılı olduğu dosyalar verilmiştir. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çevre ve şehircilik bakanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü, Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü yetkilileriyle, TESK Genel Başkanı ve Üst kuruluşumuz ANKESOB Başkan’ı ile görüşmeler yapılarak fotoğrafçı esnafının sesi duyurulmuştur. Çabalarımızın sonucu olarak Yeni T.C kimliklerde ve Ehliyetlerde kullanılacak olan fotoğrafların fotoğrafçılar tarafından çekilmesini sağlanmış ve Tapu dairelerinde ve bazı noterliklerde bulunan fotokabinler sözleşmesi bitenler kaldırılmış, yeni sözleşmeler yapılmamıştır.  Bunları web sayfamızda,  sosyal paylaşım sitelerinde, basın yoluyla da esnafımızla paylaşılmıştır.


Fiyat tarifelerine uymayan fotoğrafçılar denetlenerek üst birliğimiz disiplin kuruluna sevk edilerek gerekli cezai müeyyideler uygulanması ve haksız rekabeti önlemek için camlara, işyeri çevresine ve dükkân çerçevelerine yazılan ucuzluk ve indirim ibareleri içeren yazı yazanlara belediye tarafından cezalar uygulanmış ,halkın, korsan fotoğrafçılara rağbet etmemesi konusunda basın yoluyla bilgilendirilerek daha ucuza değil daha kaliteli fotoğraf çektirmesi sağlanılmıştır.


Semtlerde birlik, beraberlik dayanışma ve fiyat istikrarının sağlanması için üyelerimize yapılan ziyaretlerde sorunlarını çözmeye çalışılmış ve birçok semtte birlik ve beraberlik sağlanmıştır.. İnternet üzerinden ve ilanlarla faaliyet gösteren birçok ajans ve fotoğrafçılık kursu adı altına faaliyetlerde bulunan işyerleri kapattırılmış, cezalar kestirilmiş, ya da faaliyetlerinde men edilmiştir,
(kapatma, vergi cezası, fotoğrafçılık faaliyetlerine son, odamıza kayıt gibi)

Fotoğrafçı esnafı ve sanatkarına stüdyo ve gelin damat fotoğraf çekimi eğitimleri vererek üyelerimize yardımcı olunmuştur.

Üyelere oda aidat borçlarını ödeme konusunda yardımcı olunmuş, taksitlendirmeler yapılmıştır.
Sorunlarla ilgili meslektaşlarımıza mesaj yoluyla haber verilmiş, üyelerimizin ve tüketicilerin e-posta ve telefonla odamıza yaptıkları şikâyetler değerlendirilerek onlar adına gerekli resmi, özel ve tüzel yerlere yazışmalar yapılmıştır.

Kurum, kuruluş ve belediyeleri ilgilendiren 4 yılda yaklaşık 380 adet dilekçe ilgili yerlere verilmiş ve zaman içerisinde tutanakları odaya bildirilmiştir. Üst Kuruluşumuzun tertip ettiği, toplantı ve seminerlere odamızı temsilen iştirak bulunulmuş, dert ve sorunlarımız dile getirilmiştir.
Özetlersek;

1- Tapu dairelerinde, Noterliklerde bulunan fotokabinlerin sözleşmeleri bitenler kaldırılmış ve yeni sözleşmeler yapılmamıştır.
2-
Fotoğrafçılar odasına yapılan yazılı şikâyetler  inceleyerek sonuçlandırmak.
3-Kamu ve özel kuruluşlar ile ilişkileri hızlandırmak.
4-İş arayan fotoğrafçı çalışanları tespit etmek ve onlara ait bilgileri derlemek.
5-Mesleki bilgiler vermek ve teknik ve sanatsal konularda yayımlar yapmak.
6-Zaman zaman bölgesel ve genel anlamda sorunlarımız ve çözümleri hakkında haberleşmeler sağlanmıştır.

Tüm esnafımıza hayırlı işler ve sağlıklı günler dilerim

Feyzi GÜNDOĞDU
Ankara Fotoğrafçılar Odası
Başkan
 

nike roshe air max new balance oakley converse Scarpe Adidas scarpe Nike Scarpe louis vuitton Ray ban adidas Adidas superstar longchamp air max Cinture scarpe Puma Puma Scarpe Scarpe nike air max scarpe asics nike air force Saucony polo camicie Polo Ralph Lauren